יום שלישי, 7 בספטמבר 2010

הביאו את הסתיו

אפל היא חברה מסודרת, יש לה כמה אירועים בשנה בהם היא מודיעה על חידושים והמצאות. בשנים האחרונות התבסס ריטואל בו בחודש ספטמבר, אפל מודיעה על חידושים הקשורים למוזיקה וביוני על חידושי אייפון. בשנה שעברה היה אירוע נוסף באפריל בו החברה הודיעה על האייפד. ככה אתם יכולים לכוון את השעון הביולוגי שלכם (ואת הארנקים) – אייפוד בספטמבר, אייפד במרץ / אפריל ואייפון ביוני.
כמיטב המסורת של החברה, מכונת השיווק עובדת במלוא הקצב, והחשאיות מסביב לאירוע רבה. אפילו דברים טריוויאליים כמו מיקום ותאריך מדוייק ניתנים רק שבוע לפני הארוע. מתחילת אוגוסט כולם ידעו שלאפל יש אירוע מוזיקה (כלומר סביב נושאי מוזיקה) בתחילת ספטמבר אבל הפרטים נודעו רק שבוע לפני. רק תחשבו על כל המנהלות שצריכות להיערך בחשאיות, בלי לשלוח הזמנות ובלי "לדבר בקול רם", די מטורף. אה – ואם אתם רוצים להשתתף באחד כזה, תשכחו מזה; האירועים הם בהזמנה בלבד. הפעם, אפל שידרו את אירוע בלייב באינטרנט, אבל רק בעלי מק או iDevices יכלו לצפות בשידור.
טוב, ובכל זאת, מה היה שם?
אפל הכריזו על שידרוג למוצר Apple TV או iTV שזאת מין קופסא קטנה (בגודל של ארנק) שעולה מאה דולר ומתחברת בצד אחד לאינטרנט ובצד שני לטלוויזיה. אין לה הארד דיסק אבל היא די דומה לסטרימר שלחלקינו יש לשימוש ביתי. השוס הוא שניתן דרך הקופסא לקנות פרקים של סדרות טלוויזיה בדולר (בינתיים יש לאפל הסכמים רק עם ABC ו – Fox). אפל מנסים לחזור על מהפיכת המוזיקה שהם עשו עם האייטיונס, רק לטלוויזיה. כמובן שלנו כישראלים, זה פחות רלוונטי, נצטרך חשבון אייטיונס אמריקאי וגם איתו נקבל סדרות בלי תרגום...


בינתיים גוגל הודיעו שבקרוב הם ישיקו את Google TV, הפיתרון שלהם נראה שלם הרבה יותר אז נצטרך לחכות בסבלנות ולראות (עוד פרטים על ההודעה של גוגל כאן http://www.wired.com/epicenter/2010/09/google-reveals-google-tv/).

אייטיונס 10 הושקה, והיא כוללת (מלבד אייקון חדש ומעורר תגובות) תמיכה ברשת החברתית החדשה פינג, מבחינתי כרגע אין כאן חידושים מרעישים. פינג מכילה יכולות של המלצה על שירים (שנקנו באייטיונס) ומעקב אחרי חברים וסתם אנשים הדומים בטעם המוזיקלי שלהם אלינו. כמה חסרונות בולטים – לא עובד בחשבון אייטיונס ישראלי, ניתן להמליץ רק על שירים ורק על שירים שנקנו באייטיונס.
אם היו מוסיפים לזה אפליקציות, אז (לפחות לדעתי) היתה לנו מוטיבציה להצטרף...

חומרה חדשה למשפחת האייפודים למיניהם, מבחינתי הכי מעניין הוא אייפוד טאץ' בעל מסך דומה למסך של האייפון 4 ויכולות פייס טיים. אין לי ספק שאפל מנסים להרחיב את יכולות השיחה בפייס טיים כי הם רוצים לייצר תקן שממנו הם יוכלו לקחת בעתיד תמלוגים בלי לשתף את חברות הטלפוניה.
חלק גדול מההכנסות של אפל עדיין מגיע ממשפחת האייפודים (למרות שלדעתי אייפוד טאץ' הוא יותר אייפון מאייפוד), ולכן יש פה פוטנציאל רווחים יפה לאפל.
מערכות הפעלה 4.1 ו – 4.2 – זה כבר מעניין, השבוע (כנראה בערב ראש השנה) תושק גירסת iOS 4.1 שמכילה כמה יכולות מעניינות אבל חשובה במיוחד לבעלי אייפון 3G, למה? כי מאז שהושקה גירסת 4.0 הם חווים הרבה בעיות הקשורות למהירות התגובה של הטלפון. בבדיקות ראשונות שנעשו על הגירסה נראה שיפור ניכר במפות ושיפורים יותר קטנים בהודעות, תמונות וגלישה.

יכולת נוספת היא מרכז המשחקים Game Center שזאת בעצם רשת חברתית נוספת לשיתוף בתוצאות משחקים בין חברים.

אני לא יודע כמה מכם משחקים, אבל השיתופיות יוצרת עוד אלמנט נחמדעוד כמה הפתעת – תיקוני באגים הקשורים ל – Bluetooth ולחיישן הקירבה לפנים בזמן שיחה, יכולת העלאת וידאו HD ישירות מהטלפון ואינטגרציה יותר שלמה לפייס טיים (כן, שוב אפל משקיעה ביכולת הזאת).
ולסיום קיבלנו הבטחה לנובמבר, אז תצא iOS 4.2 שתאחד את מכשירי האייפד עם שאר המכשירים. כלומר אז נקבל תמיכה בעברית, תיקיות, Multi Tasking ועוד תופינים. בנוסף אפל הודיעה על AirPlay שהוא מוצר שיאפשר השמעת מוזיקה או וידיאו דרך הרשת האלחוטית – האם זה הסוף של החוטים לרמקולים???? יהיה כאן שידרוג אמיתי של האייפד – יש למה לחכות.
נדב
נ.ב. – בקרוב אנחנו יוצאים לחופש של כמה שבועות, מקווה שתחזיקו מעמד בלי הפוסטים


אין תגובות:

פרסום תגובה