יום חמישי, 20 במאי 2010

איזה כיף- יש לי iPhone


מזל טוב!

אז יש לך iPhone – חדש, ישן, שרוט או דנדש, זה ממש לא משנה, השאלה הגדולה היא "מה עושים עכשיו?". כבר אמרתי, ואני בטח אכתוב עוד הרבה פעמים שאנחנו לא מדברים פה על טלפון (והאמת – איך שאפל סיבכו את ניהול וייבוא אנשי הקשר מטלפונים אחרים, נראה לי שהם לא רוצים שנשתמש בזה כטלפון J). כדי להתחיל להשתמש בו באמת ולנצל את היכולות שלו, צריכים לעשות כמה דברים.

להתקין iTunes מוזר אבל כדי באמת להשתמש באייפון צריכים להתקין תוכנה על המחשב שלכם (תזכרו זה לא באמת טלפון). אז למה צריכים את התוכנה הזאת? צריכים אותה כדי לנהל את האייפון, לגבות את כל הנתונים שעליו ומדי פעם לתחזק אותו. התוכנה היא חינמית וניתנת להורדה בקלות רבה מהאתר של אפל http://www.apple.com/itunes/download/. תורידו ותתקינו.

אה, דבר חשוב – לרובנו יש כמה מחשבים בבית או בעבודה, צריכים לבחור מחשב אחד מרכזי שממנו ננהל את האייפון, עדיף ששם תהיה המוזיקה שלנו ואנשי הקשר (Outlook). אפשר לשנות את זה בהמשך אבל יותר קל לבחור מראש.  מאיפה המגבלה הזאת? האייפון יכול להיות מסונכרן רק עם מחשב אחד בכל זמן, כלומר אם תחליטו לסנכרן עם מחשב אחר – כל מה שיש כרגע על האייפון יימחק!!! חוויה לא מומלצת 
J
לפתוח חשבון iTunes – למה? למה צריך להתעסק עם זה? בעיקר כדי להוריד אפליקציות! אז איך עושים את זה? זה די פשוט אבל כאן יש לינק איך לעשות את זה (אפשר עם או בלי כרטיס אשראי) http://www.iphones.co.il/forum/thread58671.html. אם מעניין אתכם אז זה מה  שאפל אומרים על זה http://www.apple.com/itunes/what-is/ (באתר של אפל יש הרבה חומרים מעניינים ופשוטים להבנה, תנסו – תצליחו...)
הגיע הזמן לעשות היכרות בין האייפון למחשב מחברים את הכבל הלבן ופותחים את האייטיונס, עכשיו קורים שני דברים: הפחות חשוב הוא שהמחשב מזהה את המצלמה של האייפון ושואל מה אנחנו רוצים לעשות עם התמונות. אם אנחנו רוצים להעביר תמונות מהאייפון למחשב אז עושים את זה דרך הסייר, כמו שמעבירים תמונות מכל מצלמה דיגיטלית אל המחשב.
ברוב המקרים – לא זה מה שהתכוונו כשחיברנו את האייפון, ולכן נקנסל, כלומר נלחץ  Cancel.
הערה – העברת תמונות לאייפון היא בשלב הבא...

אבל, הסיבה שאנחנו פה זה הדבר השני קורה - נסתכל על האייטיונס ונראה שהתוכנה מזהה את הטלפון. איך נראה את זה? בצד שמאל של המסך יופיע סרגל דומה לזה:

שם הטלפון (או משהו דומה) יופיע בערך במקום שסימנתי במלבן אפור (אני מקווה שאצלכם לא יופיע Nadav’s iPhone), בלחיצה על המקום המסומן ייפתחו דפים שנותנים מידע חשוב מאוד לגבי ניהול הטלפון – ניהול אנשי קשר, יומן, גרסאות, שירים, אפליקציות, תמונות ועוד!!! הנה סרט וידיאו של אפל (2 דקות) שמסביר את התהליך (אני מקווה שיותר טוב ממני) http://www.apple.com/itunes/how-to/#video-sync

אז מה חשוב לי שתזכרו? התהליך יכול להתיש בפעם הראשונה אבל אחר כך הוא קל, והוא חשוב! כמה חשוב? מאוד! הוא מאפשר לכם לשלוט באייפון ולא לאבד נתונים – זה הגיבוי שלכם. אז מתי? בהתחלה כשקונים / מקבלים (?!) את המכשיר ואז פעם בחודש חודשיים.

בהצלחה, תספרו לי איך הולך J

נדב

שלושה לינקים למקומות שייעזרו לכם –
Apple site – www.apple.com
אתר ישראלי עם המון מדריכים לתפעול האייפון www.iphones.co.il
אתר פייסבוק של ספר הדרכה על אייפון http://bit.ly/dD35E6

אין תגובות:

פרסום תגובה